Dorota Zawadzka w Akademii Rodzica Soward

Ponad setka nowoczesnych, mądrych, świadomych rodziców wzięła udział w spotkaniu z Panią Dorotą Zawadzką – psychologiem rozwojowym, autorką bestsellerów, znaną SuperNianią. Jak było?

Ponad 100. osób uczestniczyło w warsztatach Akademii Rodzica Soward. Pierwszym gościem Akademii była Pani Dorota Zawadzka – psycholog rozwojowy, doradca Rzecznika Praw Dziecka, przedstawiciel Polski przy PEGI Council – organizacji zajmującej się certyfikacją gier dla poszczególnych poziomów wiekowych.

Znana z telewizji TVN SuperNiania wzięła na warsztat m.in. gry komputerowe. Próba zdefiniowania roli sieci w życiu dzieci uzmysłowiła uczestnikom spotkania, jak wielowymiarowe jest to zjawisko. Niekoniecznie negatywne. Dorota Zawadzka wielokrotnie bowiem podkreślała, że choć internetu demonizować nie wolno, a korzystanie z niego jest domeną naszych czasów, to jednak my – rodzice musimy trzymać rękę na pulsie. A najnowocześniejsze technologie nie są w stanie zastąpić tego, co znane i sprawdzone od lat: rozmowy, czasu spędzonego wspólnie, radości bycia razem… w codzienności.

To było szalenie inspirujące spotkanie. Mądre, merytoryczne, niezwykle potrzebne. I nie pozbawione dowcipu! Historię czerwonego kółeczka zapamiętamy na zawsze!

Kolejne spotkanie Akademii Rodzica Soward już niebawem! Bądźcie z nami na bieżąco!